WPLMS Front End - en to sv_SE translation catalogue (338 entries)

en:  Plugin Updates
sv_SE: Tillägg uppdateringar

en:  Retakes
sv_SE: Omtagningar

en:  True
sv_SE: SANT

en:  out of 100
sv_SE: av 100

en: <p>Unable to validate update activation.</p>
sv_SE: <p>Kunde inte uppdatera aktiveringen.</p>

en: <p>Your input is <span style="color:red">not valid</span>, automatic updates is <span style="color:red">not active</span>.</p>
sv_SE: <p>Din input är <span style="color:red">inte giltig</span>, automatiska uppdateringar är <span style="color:red">inte aktiverade</span>.</p>

en: <p>Your plugin update is <span style="color:green">active</span></p>
sv_SE: <p>Ditt uppdaterade tillägg är <span style="color:green">aktivt</span></p>

en: ADD A NEW QUESTION
sv_SE: LÄGG TILL NY FRÅGA

en: ADD ASSIGNMENT
sv_SE: LÄGG TILL NY UPPGIFT

en: ADD DYNAMIC QUESTION SECTION TAGS
sv_SE: SPARA FRÅGEINSTÄLLNINGAR

en: ADD EXISTING ASSIGNMENT
sv_SE: LÄGG TILL NY UPPGIFT

en: ADD NEW ASSIGNMENT
sv_SE: LÄGG TILL NY UPPGIFT

en: ADD OPTION
sv_SE: LÄGG TILL ALTERNATIV

en: ADD PACKAGE
sv_SE: LÄGG TILL PAKET

en: ADD QUESTION
sv_SE: LÄGG TILL FRÅGA

en: ADD QUIZ
sv_SE: LÄGG TILL FRÅGA

en: ADD SECTION
sv_SE: Lägg till sekotr

en: ADD UNIT
sv_SE: LÄGG TILL FRÅGA

en: ASSIGNMENT COURSE
sv_SE: KURSUPPGIFT

en: ASSIGNMENT DURATION
sv_SE: TIDSLÄNGD FÖR UPPGIFT

en: ASSIGNMENT EVALUATION
sv_SE: UTVÄRDERING FÖR UPPGIFT

en: ASSIGNMENT MARKS
sv_SE: KURSUPPGIFT POÄNG

en: ASSIGNMENT SETTINGS
sv_SE: KURSUPPGIFT - INSTÄLLNINGAR

en: ASSIGNMENT SUB-TITLE
sv_SE: KURSUPPGIFT UNDERTITEL

en: ASSIGNMENT SUBMISISON TYPE
sv_SE: INLÄMNINGSSÄTT FÖR UPPGIFT

en: ATTACHMENT TYPE
sv_SE: BIFOGAD FILTYP

en: AUTOMATIC
sv_SE: Automatiskt

en: Add Content for %s
sv_SE: Lägg till innehåll för %s

en: Add Key
sv_SE: Lägg till nyckel

en: Add new
sv_SE: Lägg till ny tagg

en: Add new child forum in Course forum
sv_SE: Lägg till ett subforum till kursforumet.

en: Add new forum
sv_SE: Lägg till forum

en: Add the Assignment title
sv_SE: Lägg till titel för kursuppgiften

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
sv_SE: Ett okänt HTTP-fel inträffade under en API-förfrågan.

en: An unknown error occurred
sv_SE: Ett okänt fel inträffade

en: Answer Explanation
sv_SE: Svarsförklaring

en: Answer Hint
sv_SE: Svara som fingervisning

en: Assignment Maximum Marks
sv_SE: Maxpoäng på kursuppgift

en: Assignments
sv_SE: Kursuppgifter

en: Attachment Size
sv_SE: Storlek på bilaga

en: Back to course
sv_SE: Tillbaka till kurs

en: Badge Percentage
sv_SE: Utmärkelse - procent

en: Badge Title
sv_SE: Titel för utmärkelse

en: CONNECTED COURSE
sv_SE: KOPPLAD TILL KURS

en: CONTENT
sv_SE: INNEHÅLL

en: COURSE CREATION ONLY ALLOWED FOR INSTRUCTORS & ADMINISTRATORS
sv_SE: ATT SKAPA KURS KAN ENDAST GÖRAS AV KURSLEDARE & ADMINISTRATÖRER

en: CREATE COURSE
sv_SE: Tusan, det gick inte att skapa en kurs, kontakta Youngcubator!

en: Can not delete
sv_SE: Kan inte radera

en: Can not delete element
sv_SE: Kan inte radera

en: Can not have a Blank Quiz
sv_SE: Du kan inte ha en blank Qiuz

en: Can not have a blank Unit
sv_SE: Du kan inte ha ett blankt kursblock

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Certificate Template
sv_SE: Diplommall

en: Change
sv_SE: Ändra

en: Change Course status
sv_SE: Ändra kursens status

en: Click to select as Correct answer
sv_SE: Klicka för att välja som rätt svar

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Completion Message
sv_SE: AVSLUTANDE MEDDELANDE EFTER QUIZ

en: Connect Assignments
sv_SE: Koppla kursuppgifter

en: Connect a Forum
sv_SE: Koppla ett forum

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Continue
sv_SE: Fortsätt

en: Correct Answer
sv_SE: Rätt svar

en: Course Badge
sv_SE: Kursutmärkelse

en: Course Badge Title
sv_SE: Eget fält borttaget.

en: Course Category
sv_SE: Kurskategori

en: Course Certificate
sv_SE: Kursdiplom

en: Course Completion Message
sv_SE: Meddelande slutförd kurs

en: Course Deleted.
sv_SE: Eget fält borttaget.

en: Course Drip Feed
sv_SE: Eget fält borttaget.

en: Course Edit slug
sv_SE: Eget fält borttaget.

en: Course Evaluation
sv_SE: Inkludera uppgiftens poäng i den totala Kursutvärderingen

en: Course Evaluation Mode
sv_SE: Inkludera i kursutvärderingen

en: Course Forum
sv_SE: Kursforum

en: Course Group
sv_SE: Kursgrupp

en: Course Instructions
sv_SE: Ogilitig kursledare

en: Course Level
sv_SE: Välj kursnivå

en: Course Retakes
sv_SE: Omtagningar

en: Course Start Date
sv_SE: Kursens startdatum

en: Course Type
sv_SE: Eget fält borttaget.

en: Course duration
sv_SE: Kurslängd för visning

en: Course duration parameter
sv_SE: Kurslängdsparameter

en: Course not set
sv_SE: Eget fält borttaget.

en: Course settings
sv_SE: Kursinställningar

en: Course successfully updated.
sv_SE: Kursen är nu uppdaterad.

en: Course title
sv_SE: Kurstitel

en: Create Assignment
sv_SE: Ändra kursuppgift

en: Create New Forum
sv_SE: Skapa kurs

en: Create New Group
sv_SE: Skapa kurs

en: Create Product
sv_SE: Skapa kurs

en: Create Quiz
sv_SE: Skapa kurs

en: Create Unit
sv_SE: Kostnadsfritt block

en: Create a Course
sv_SE: Skapa kurs

en: Create new Assignment
sv_SE: Ja, skapa en ny kursuppgift

en: Create new Question
sv_SE: Ja, skapa en ny kursfråga

en: Create new product
sv_SE: Skapa kurs

en: Create new quiz
sv_SE: Ja, skapa en ny quiz

en: Create new unit
sv_SE: Ja, skapa ett nytt kursblock

en: Create question
sv_SE: Ändra fråga

en: Curriculum
sv_SE: Kursplan

en: DELETE COURSE
sv_SE: KOPPLAD TILL KURS

en: DISABLE
sv_SE: Inaktivera

en: DYNAMIC
sv_SE: DYNAMISKA

en: Days
sv_SE: Dagar

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Delete Assignments
sv_SE: Välj övergripande kursuppgift

en: Delete Product
sv_SE: Skapa kurs

en: Delete Quizzes
sv_SE: Radera

en: Delete Units
sv_SE: Radera

en: Drip Duration
sv_SE: Kursblock tidslängd

en: Drip Feed
sv_SE: Portionera ut information (Drip Feed)

en: Drip Feed Duration Type
sv_SE: Kursblock tidslängd

en: Drip Feed Origin
sv_SE: Kursblock tidslängd

en: Dropdown Select
sv_SE: Välj i dropdown

en: Duration of Unit
sv_SE: Tidslängden för kursblocket

en: Dynamic Quiz
sv_SE: Dynamisk Quiz

en: Dynamic quiz automatically selects questions.
sv_SE: En dynamisk quiz väljer automatiskt frågor.

en: EDIT COURSE
sv_SE: Ändra kurs

en: ENABLE
sv_SE: Aktivera

en: ENTER A COURSE TITLE
sv_SE: KOPPLAD TILL KURS

en: Edit
sv_SE: Ändra

en: Edit Assignment
sv_SE: Ändra kursuppgift

en: Edit Course
sv_SE: Ändra kurs

en: Edit Key
sv_SE: Ändra nyckel

en: Edit Product
sv_SE: Ändra kurs

en: Edit Question
sv_SE: Ändra fråga

en: Edit Quiz
sv_SE: Ändra Quiz

en: Edit Unit
sv_SE: Ändra Kursblock

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: Enter Assignment Duration
sv_SE: Skriv hur länge uppgiften pågår

en: Enter Section Title
sv_SE: Frågetitel :

en: Enter a Quiz Completion message
sv_SE: Skriv meddelande som visas när quizzen är klar

en: Enter a Quiz sub-title
sv_SE: Skriv en undertitel för detta Quiz

en: Enter title
sv_SE: Skriv en undertitel för detta Quiz

en: Enter title for reference
sv_SE: Skriv titel för referens

en: FULL DURATION
sv_SE: QUIZLÄNGD

en: Fill in the Blank
sv_SE: Fyll i tomma fält

en: Free
sv_SE: gratis

en: Free Course
sv_SE: Gratis kurs

en: Free Unit
sv_SE: Kostnadsfritt block

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Group Description
sv_SE: Gruppens beskrivning (obligatorisk)

en: HIDE
sv_SE: DÖLJ

en: Hours
sv_SE: Timmar

en: Include in Course Evaluation
sv_SE: Inkludera i kursutvärderingen

en: Incorrect Action, please contact Site Administrator
sv_SE: Det gick visst inte, kontakta Youngcubator

en: Instructor can not delete this unit/quiz
sv_SE: Kursledaren kan inte ta bort detta kursblock eller quiz

en: Invalid Assignment author
sv_SE: Ogiltig uppgiftsförfattare

en: Invalid Course Instructor
sv_SE: Ogilitig kursledare

en: Invalid Course id, please edit a course
sv_SE: Ogiltigt kurs-ID, var vänlig ändra kursen

en: Invalid Product specs
sv_SE: Ogilitig produktspecifikation

en: Invalid Quiz
sv_SE: Ogiltig quiz

en: Invalid Unit Instructor
sv_SE: Okänd kursledare

en: Invalid Unit id, please edit a course
sv_SE: Okänt block-ID, vänligen ändra i kursen

en: Invalid details
sv_SE: Ogiltiga detaljer

en: Key:
sv_SE: Nyckel:

en: Large Text
sv_SE: Längre svar

en: MANUAL
sv_SE: MANUELL

en: MARKS
sv_SE: POÄNG

en: MARKS :
sv_SE: POÄNG :

en: MARKS PER QUESTION
sv_SE: POÄNG PER FRÅGA

en: MODIFY COURSE
sv_SE: KOPPLAD TILL KURS

en: Make Unit Free
sv_SE: Gör kursblocket kostnadsfritt

en: Manage Quiz Questions
sv_SE: Hantera Quizfrågor

en: Marks
sv_SE: POÄNG:

en: Marks :
sv_SE: Poäng :

en: Match Answers
sv_SE: Matcha svar

en: Maximum attachment size
sv_SE: Maximal storlek för bilaga

en: Minutes
sv_SE: Minuter

en: Modify Course
sv_SE: Ändra kurs

en: Months
sv_SE: Månader

en: Multiple Choice
sv_SE: Flervalsfrågor

en: Multiple Correct
sv_SE: Flera rätta svar

en: NO
sv_SE: NEJ

en: NUMER OF QUESTIONS
sv_SE: ANTAL FRÅGOR

en: No
sv_SE: Inga

en: None
sv_SE: Inga

en: OFFLINE
sv_SE: Offline

en: ONLINE
sv_SE: Online

en: PREVIOUS UNIT
sv_SE: Föregående kursdel

en: Passing Percentage
sv_SE: Gräns för godkänt

en: Please change the course title
sv_SE: Var vänlig och ändra kurstiteln

en: Please enter your Envato Marketplace API Key.
sv_SE: Skriv din Envato Marketplace API-nyckel

en: Please enter your Envato Marketplace Username.
sv_SE: Skriv ditt användarnamn till Envato Marketplace

en: Plugin reactivated successfully.
sv_SE: Tillägget återaktiverades.

en: Post Course reviews from Course Home
sv_SE: Inlägget återställdes från version från %s

en: Prerequisite Course
sv_SE: Skapa kurs

en: Preview
sv_SE: Kostnadsfritt block

en: Preview Assignment
sv_SE: Ändra kursuppgift

en: Preview Question
sv_SE: Ändra fråga

en: Preview Unit
sv_SE: Kostnadsfritt block

en: Price
sv_SE: Pris

en: Private
sv_SE: Privat

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Public
sv_SE: Publik

en: Publish
sv_SE: Publicera

en: Publish Question
sv_SE: Publicera fråga

en: QUESTION SETTINGS
sv_SE: FRÅGOR - INSTÄLLNINGAR

en: QUESTIONS
sv_SE: Alla frågor

en: QUESTIONS ORDER
sv_SE: ORDNING PÅ FRÅGOR

en: QUIZ COMPLETION MESSAGE
sv_SE: AVSLUTANDE MEDDELANDE EFTER QUIZ

en: QUIZ DURATION
sv_SE: QUIZLÄNGD

en: QUIZ EVALUATION
sv_SE: QUIZ-UTVÄRDERING

en: QUIZ QUESTIONS TYPE
sv_SE: QUIZ FRÅGETYP

en: QUIZ RETAKES
sv_SE: ANTAL OMTAGNINGAR

en: QUIZ SUB-TITLE
sv_SE: QUIZ UNDERTITEL

en: Question
sv_SE: Fråga

en: Question Tags
sv_SE: VÄLJ TAGGAR FÖR FRÅGOR

en: Question Title :
sv_SE: Frågetitel :

en: Question Type
sv_SE: Frågetyp

en: Question settings successfully saved
sv_SE: Frågeinställningarna sparades

en: Quiz Questions
sv_SE: Quizfrågor

en: Quiz Settings
sv_SE: Inställningar för quiz

en: Quiz Settings saved
sv_SE: Inställningar för quiz sparades

en: Quiz title
sv_SE: Skriv en undertitel för detta Quiz

en: RANDOM
sv_SE: SLUMPMÄSSIG

en: Reference title
sv_SE: Referenstitel

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: SAVE
sv_SE: Spara

en: SAVE COURSE
sv_SE: Spara kurs

en: SAVE PRICING
sv_SE: SPARA ÄNDRINGAR

en: SAVE QUESTION SETTINGS
sv_SE: SPARA FRÅGEINSTÄLLNINGAR

en: SAVE QUIZ SETTINGS
sv_SE: SPARA INSTÄLLNINGAR FÖR QUIZ

en: SAVE SETTINGS
sv_SE: SPARA ÄNDRINGAR

en: SAVE UNIT SETTINGS
sv_SE: SPARA KURSBLOCKETS INSTÄLLNINGAR

en: SECTION
sv_SE: En sektion har lagts till av hook

en: SELECT QUESTION TAGS
sv_SE: VÄLJ TAGGAR FÖR FRÅGOR

en: SEQUENTIAL
sv_SE: EFTERFÖLJANDE

en: SETTINGS
sv_SE: Kursinställningar

en: SETTINGS SAVED
sv_SE: INSTÄLLNINGAR SPARADES

en: SHOW
sv_SE: Visa:

en: SHOW OPTIONS
sv_SE: LÄGG TILL ALTERNATIV

en: STATIC
sv_SE: STATISKA

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save course
sv_SE: Spara kurs

en: Search a question
sv_SE: Ja, skapa en ny kursfråga

en: Search a quiz
sv_SE: Sök

en: Search a unit
sv_SE: Sök

en: Search an assignment
sv_SE: Ja, skapa en ny kursuppgift

en: Second Order
sv_SE: Sekunder

en: Seconds
sv_SE: Sekunder

en: Security check Failed. Contact Administrator.
sv_SE: Wops! Säkerhetskollen misslyckades. Kontakta Youngcubator

en: Select Assignment Course
sv_SE: Välj övergripande kursuppgift

en: Select Certificate template
sv_SE: Välj en mall för diplom

en: Select Unit Type
sv_SE: Välj typ av kursblock

en: Select a Course Category
sv_SE: Välj kurskategori

en: Select a Course Level
sv_SE: Välj kursnivå

en: Select a Course location
sv_SE: Inkludera i kursutvärderingen

en: Select a Forum
sv_SE: Koppla ett forum

en: Select a Group
sv_SE: Välj användargrupp

en: Select a Tag
sv_SE: Välj typ av kursblock

en: Select assignment for Unit
sv_SE: Välj övergripande kursuppgift

en: Select existing assignment
sv_SE: Välj övergripande kursuppgift

en: Set
sv_SE: API "set" är obligatorisk.

en: Set Assignment
sv_SE: Ändra kursuppgift

en: Set Course Duration parameter
sv_SE: Bestäm kurslängdens parameter

en: Set Course Type
sv_SE: Skapa kurs

en: Set Drip Duration parameter
sv_SE: Kursblock tidslängd

en: Set Price for Course
sv_SE: Skapa kurs

en: Set Question
sv_SE: Ändra fråga

en: Set Quiz
sv_SE: Ändra Quiz

en: Set Unit
sv_SE: Ändra Kursblock

en: Set a Course Forum
sv_SE: Skapa kurs

en: Set a Course Group
sv_SE: Skapa kurs

en: Set a Course Product
sv_SE: Skapa kurs

en: Set a course forum.
sv_SE: Skapa kurs

en: Set a course specific group.
sv_SE: Skapa kurs

en: Set as Course Image
sv_SE: Skapa kurs

en: Set subscription duration
sv_SE: Kursblock tidslängd

en: Set subscription duration parameter
sv_SE: Kursblock tidslängd

en: Settings Saved
sv_SE: Inställningar sparades

en: Small Text
sv_SE: Korta svar

en: Sort Answers
sv_SE: Sortera svar

en: Start date
sv_SE: STARTDATUM

en: Static Quiz questions
sv_SE: Hantera Quizfrågor

en: Student Course Retakes
sv_SE: Skapa kurs

en: Subscription
sv_SE: PRENUMERATION FÖR

en: Subscription Duration
sv_SE: Prenumerationslängd

en: Subscription Duration Parameter
sv_SE: Kursblock tidslängd

en: Subscription Type
sv_SE: Frågetyp

en: Survey Type
sv_SE: Eget fält borttaget.

en: TEXTAREA
sv_SE: TEXTOMRÅDE

en: The API "set" is a required parameter.
sv_SE: API "set" är obligatorisk.

en: The Envato Marketplace "item ID" is a required parameter.
sv_SE: Envato Marketplace "item ID" är obligatorisk.

en: The plugin has been updated, but could not be reactivated. Please reactivate it manually.
sv_SE: Tillägget har uppdaterats, men kunde inte återaktiveras. Återaktivera manuellt.

en: Themeforest User name ( for Auto-Updates )
sv_SE: Themeforest användarnamn (för automatiska uppdateringar)

en: This will create a new assignment in the site, do you want to continue ?
sv_SE: Du kommer att skapa en ny kursuppgift på Youngcubator, vill du fortsätta ?

en: This will create a new course in the site, do you want to continue ?
sv_SE: Du kommer att skapa en ny kurs på Youngcubator, vill du fortsätta?

en: This will create a new forum in the site, do you want to continue ?
sv_SE: Du kommer att skapa en ny kurs på Youngcubator, vill du fortsätta?

en: This will create a new group in the site, do you want to continue ?
sv_SE: Du kommer att skapa en ny kurs på Youngcubator, vill du fortsätta?

en: This will create a new question in the site, do you want to continue ?
sv_SE: Du kommer att skapa nya kursfrågor på Youngcubator, vill du fortsätta ?

en: This will create a new quiz in the site, do you want to continue ?
sv_SE: Du kommer att skapa en ny quiz på Youngcubator, vill du fortsätta ?

en: This will create a new unit in the site, do you want to continue ?
sv_SE: Du kommer att skapa ett nytt kursblock, vill du fortsätta ?

en: This will delete the element from your site, do you want to continue ?
sv_SE: Du kommer att ta bort ditt kursblock/quiz från Youngcubator, vill du fortsätta ?

en: This will overwrite the existing quiz settings, do you want to continue ?
sv_SE: Du kommer att ersätta tidigare quizinställningar, vill du fortsätta ?

en: This will overwrite the existing unit settings, do you want to continue ?
sv_SE: Du kommer att ersätta tidigare inställningar för kursblocket, vill du fortsätta ?

en: This will overwrite the previous course settings, do you want to continue ?
sv_SE: Detta kommer att ersätta tidigare kursinställningar, vill du fortsätta ?

en: This will overwrite the previous settings, do you want to continue ?
sv_SE: Du kommer att skriva över tidigare inställningar, vill du fortsätta ?

en: Time based Course progress
sv_SE: Skapa kurs

en: Title
sv_SE: Titel

en: True or False
sv_SE: Sant eller falskt

en: Try again
sv_SE: Försök igen.

en: UNIT
sv_SE: KURSBLOCK

en: UNIT DURATION
sv_SE: Kursdelens längd

en: UPLOAD
sv_SE: SKICKA IN

en: Unable to create a new Course Category. Contact Admin !
sv_SE: Aj då, det gick inte att skapa en ny kurskategori. Kontakta Youngcubator!

en: Unable to create course, contact admin !
sv_SE: Tusan, det gick inte att skapa en kurs, kontakta Youngcubator!

en: Unable to create product and pricing for course
sv_SE: Det gick inte att skapa produkt och/eller prissättning för kursen

en: Unable to delete
sv_SE: Kan inte radera

en: Unable to delete curriclum
sv_SE: Kan inte radera

en: Unable to edit Course, please contact Site Administrator
sv_SE: Nu gick det inte att skapa en kurs, kontakta Youngcubator

en: Unable to save settings
sv_SE: Det gick inte att spara inställningarna

en: Unable to save, incorrect question
sv_SE: Det fick inte att svara, inkorrekt fråga

en: Unable to save, incorrect unit
sv_SE: Det gick inte att spara, inkorrekt kursblock

en: Unable to update Course, contact Site admin
sv_SE: Det gick inte att uppdatera kursen, kontakta Youngcubator

en: Unit Duration
sv_SE: Kursblock tidslängd

en: Unit Forum
sv_SE: Forum för kursblock

en: Unit Settings
sv_SE: Kursblock - inställningar

en: Unit Type
sv_SE: Blocktyp

en: Unit assignments
sv_SE: Kursblocksuppgifter

en: Unit title
sv_SE: (ingen titel)

en: User name
sv_SE: Användarnamn

en: Username:
sv_SE: Användarnamn:

en: View Course
sv_SE: Visa kurs

en: Weeks
sv_SE: Veckor

en: YES
sv_SE: JA

en: Years
sv_SE: År

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Yes, create a new assignment
sv_SE: Ja, skapa en ny kursuppgift

en: Yes, create a new course
sv_SE: Ja, skapa en ny kurs

en: Yes, create a new question
sv_SE: Ja, skapa en ny kursfråga

en: Yes, create a new quiz
sv_SE: Ja, skapa en ny quiz

en: Yes, create a new unit
sv_SE: Ja, skapa ett nytt kursblock

en: Yes, save quiz settings
sv_SE: Ja, spara quizinställningar

en: Yes, save unit settings
sv_SE: Ja, spara inställningar för kursblocket

en: change
sv_SE: ändra

en: edit
sv_SE: Ändra
