WPLMS Dashboard - en to sv_SE translation catalogue (166 entries)

en: Please enter your Envato Marketplace Username.
sv_SE: Skriv ditt användarnamn till Envato Marketplace

en: Please enter your Envato Marketplace API Key.
sv_SE: Skriv din Envato Marketplace API-nyckel

en: The API "set" is a required parameter.
sv_SE: API "set" är obligatorisk.

en: The Envato Marketplace "item ID" is a required parameter.
sv_SE: Envato Marketplace "item ID" är obligatorisk.

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
sv_SE: Ett okänt HTTP-fel inträffade under en API-förfrågan.

en: Try again
sv_SE: Försök igen

en: An unknown error occurred
sv_SE: Ett okänt fel inträffade

en: The plugin has been updated, but could not be reactivated. Please reactivate it manually.
sv_SE: Tillägget har uppdaterats, men kunde inte återaktiveras. Återaktivera manuellt.

en: Plugin reactivated successfully.
sv_SE: Tillägget återaktiverades.

en:  Plugin Updates
sv_SE: Tillägg uppdateringar

en: Username:
sv_SE: Användarnamn:

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: Key:
sv_SE: Nyckel:

en: <p>Your plugin update is <span style="color:green">active</span></p>
sv_SE: <p>Ditt uppdaterade tillägg är <span style="color:green">aktivt</span></p>

en: <p>Your input is <span style="color:red">not valid</span>, automatic updates is <span style="color:red">not active</span>.</p>
sv_SE: <p>Din input är <span style="color:red">inte giltig</span>, automatiska uppdateringar är <span style="color:red">inte aktiverade</span>.</p>

en: Edit Key
sv_SE: Ändra nyckel

en: <p>Unable to validate update activation.</p>
sv_SE: <p>Kunde inte uppdatera aktiveringen.</p>

en: Add Key
sv_SE: Lägg till nyckel

en: User name
sv_SE: Användarnamn

en: Email
sv_SE: E-post

en: Themeforest User name ( for Auto-Updates )
sv_SE: Themeforest användarnamn (för automatiska uppdateringar)

en: Dashboard
sv_SE: Kontrollpanel

en: Earnings
sv_SE: Förtjänst

en: Student Sidebar
sv_SE: Medlemmars sidobar

en: This is the dashboard sidebar for Students
sv_SE: Detta är kontrollpanelen som sidobar för Medlemmar

en: Instructor Sidebar
sv_SE: Kursledare sidobar

en: This is the dashboard sidebar for Instructors
sv_SE: Detta är kontrollpanelen som sidobar för Kursledare

en: Send announcement to student in courses
sv_SE: Skicka avisering till kursdeltagare

en: All Students
sv_SE: Alla deltagare

en: Students who are pursuing the course
sv_SE: Deltagare som genomför kursen

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Title:
sv_SE: Titel:

en: Select Width
sv_SE: Välj bredd

en: One Fourth
sv_SE: En fjärdedel

en: One Third
sv_SE: En tredjedel

en: One Half
sv_SE: Halva

en: Two Third
sv_SE: Två tredjedelar

en: Three Fourth
sv_SE: Tre fjärdedelar

en: Security error
sv_SE: Säkerhetsfel

en: Course list not set
sv_SE: Kurslistan är inte bestämd

en: CLICK TO EXPAND
sv_SE: KLICKA FÖR ATT EXPANDERA

en: Line Widget for Dashboard
sv_SE: Radbrytningswidget för kontrollpanelen

en:  DASHBOARD : Line Break
sv_SE: KONTROLLPANEL: Radbrytning

en: Line Break : New Line
sv_SE: Radbrytning: Ny linje

en: Simple stats scores for instructors
sv_SE: Enkel poängstatistik för kursledare

en:  DASHBOARD : Instructor Simple Stats
sv_SE: KONTROLLPANEL : Kursledare poängstatistik

en: Total Commission Earned
sv_SE: Totalt arvode intjänat

en: Courses Instructing
sv_SE: Kursledare i följande kurser:

en: Quizzes Created
sv_SE: Quiz skapade

en: Units Created
sv_SE: Kursblock skapade

en: Assignments Created
sv_SE: Uppgifter skapade

en: Questions Created
sv_SE: Frågor skapade

en: Badges Awarded
sv_SE: Utmärkelser tilldelad

en: Certificates awarded
sv_SE: Diplom tilldelade

en: Instructor Stats
sv_SE: Kursledarstatistik

en: Select Stats
sv_SE: Välj statistik

en: WooCommerce Earnings
sv_SE: WooCommerce förtjänst

en: Number of courses
sv_SE: Antal kurser

en: Number of Quizzes
sv_SE: Antal quiz

en: Number of assignments
sv_SE: Antal uppgifter

en: Number of questions
sv_SE: Antal frågor

en: Number of units
sv_SE: Antal kursblock

en: Number of badges
sv_SE: Antal utmärkelser

en: Number of certificates
sv_SE: Antal diplom

en: Number of items
sv_SE: Antal objekt

en: WooCommerce Commission Stats  for instructors
sv_SE: WooCommerce arvodesöversikt för kursledare

en:  DASHBOARD : Instructor Commission Stats
sv_SE: KONTROLLPANEL : Kursledare arvodesöversikt

en: Course
sv_SE: Kurs

en: No data found
sv_SE: Ingen data hittades

en: No courses found for Instructor
sv_SE: Inga kurser hittades för denna kursledaren

en: Instructor Statistics widget
sv_SE: Kursledarstatistik-widget

en:  DASHBOARD : Instructor Stats
sv_SE: KONTROLLPANEL : Kursledarstatistik

en: Courses
sv_SE: Kurser

en: No courses created by instructor
sv_SE: Inga kurser skapades av denna kursledaren

en: Show Stats
sv_SE: Visa statistik

en: Re-calculate Stats
sv_SE: Omräknad statistik

en: List Quiz / Assignments
sv_SE: Lista Quiz / Kursuppgifter

en: Average Score
sv_SE: Snittpoäng

en: Instructor Statistics
sv_SE: Kursledares statistik

en: Set Range value (10 for 1/10)
sv_SE: Välj värdespann (10 för 1/10)

en: Set Max course limit
sv_SE: Välj maxgräns för kurser

en: No data available
sv_SE: Inga data tillgänglig

en: Assignment
sv_SE: Kursuppgift

en: Recent activity from Student
sv_SE: Senaste deltagaraktivitet

en:  DASHBOARD : Recent Activity
sv_SE: KONTROLLPANEL : Senaste aktivitet

en: Unread Messages
sv_SE: Olästa meddelanden

en: No messages found
sv_SE: Inga meddelanden hittades. Skicka ett!

en: Friends Online
sv_SE: Vänner online

en: No friends online
sv_SE: Tyvärr, inga vänner online just nu

en: Recent Activity
sv_SE: Senaste aktivitet

en: AGO
sv_SE: SEDAN

en: No activity found
sv_SE: Här var det tomt. Inga aktivitet hittades

en: Student Activity
sv_SE: Deltagaraktivitet

en: Show recent messages
sv_SE: Visa senaste meddelanden

en: Show recent activity
sv_SE: Visa senaste aktiviteten

en: Show online Friends
sv_SE: Visa vänner som är online

en:  DASHBOARD : Calendar
sv_SE: KONTROLLPANEL : Kalender

en: VIEW ALL
sv_SE: VISA ALLA

en: Number of activities in one screen
sv_SE: Antal aktiviteter på en skärm

en: Show Me & My Friends Activity
sv_SE: Visa mig & mina vänners aktivitet

en: Contact form Widget
sv_SE: Kontaktformulär widget

en:  DASHBOARD : Contact Form
sv_SE: KONTROLLPANEL : Kontaktformulär

en: Select User group
sv_SE: Välj användargrupp

en: Select a user group
sv_SE: Välj en användargrupp

en: Friends
sv_SE: Vänner

en: Instructor
sv_SE: Kursledare

en: Administrator
sv_SE: Administratör

en: Course Students
sv_SE: Kursdeltagare

en: Type name to auto-complete
sv_SE: Börja skriv namn för auto-fyll

en: Enter Subject
sv_SE: Skriv ämne

en: Enter Message
sv_SE: Skriv meddelande

en: Send Message
sv_SE: Skicka meddelande

en: Contact Instructors
sv_SE: Kontakta kursledare

en: Show User select dropdown
sv_SE: Visa användare i dropdown

en: Please enter to/subject/message
sv_SE: Skriv till vem/ämne/meddelande

en: Message sent to %s members
sv_SE: Meddelande skickat till %s medlemmar

en: Student Progress in Courses
sv_SE: Deltagarens framsteg och status i kurser

en:  DASHBOARD : Course Progress
sv_SE: KONTROLLPANEL : Kursstatus

en: Course Progress
sv_SE: Kursstatus

en: Show Finished Courses
sv_SE: Visa genomförda kurser

en: Simple stats scores for students
sv_SE: Enkel poängstatistik för deltagare

en:  DASHBOARD : Simple Stats
sv_SE: KONTROLLPANEL : Enkel statistik

en: Courses Completed
sv_SE: Slutförda kurser

en: Assignments Completed
sv_SE: Slutförda uppgifter

en: Quizzes Completed
sv_SE: Slutförda quiz

en: Units Completed
sv_SE: Slutförda kursblock

en: Finished Courses
sv_SE: Färdiga kurser

en: Finished Quizes
sv_SE: Färdiga quiz

en: Finished Assignments
sv_SE: Färdiga uppgifter

en: Finished Units
sv_SE: Färdiga kursblock

en: Assignments
sv_SE: Uppgifter

en: News for Members
sv_SE: Nyheter för medlemmar

en:  DASHBOARD : Member News
sv_SE: KONTROLLPANEL : Medlemsnyheter

en: No news for you !
sv_SE: Inga nytt att rapportera för dig !

en: News
sv_SE: Nyheter

en: Maximum Number of New blocks in carousel
sv_SE: Max antal nya block i karusellen

en: Notes & Discussion Widget for Dashboard
sv_SE: Anteckningar & Diskussioner-widget för kontrollpanelen

en:  DASHBOARD : Notes & Discussion
sv_SE: KONTROLLPANEL : Anteckningar & Diskussioner

en: SEE ALL
sv_SE: VISA ALLA

en: My Notes
sv_SE: Mina anteckningar

en: My Discussions
sv_SE: Mina diskussioner

en: Notes& Discussion
sv_SE: Anteckningar & Diskussioner

en: Number of Notes/Dicussions
sv_SE: Antal Anteckningar/Diskussioner

en: Student Statistics widget
sv_SE: Studentstatistik-widget

en:  DASHBOARD : Student Stats
sv_SE: KONTROLLPANEL : Studentstatistik

en: Student Statistics
sv_SE: Studentstatistik

en: Show Course statistics
sv_SE: Visa kursstatistik

en: Course Chart Style
sv_SE: Kursdiagram

en: LINE CHART
sv_SE: LINJEDIAGRAM

en: AREA CHART
sv_SE: YTDIAGRAM

en: BAR CHART
sv_SE: STAPELDIAGRAM

en: Show Quiz statistics
sv_SE: Visa quizstatistik

en: Quiz Chart Style
sv_SE: Quizdiagram

en: Show Assignments statistics
sv_SE: Visa statistik för uppgifter

en: Text Widget for Dashboard
sv_SE: Textwidget för kontrollpanelen

en:  DASHBOARD : Text Widget
sv_SE: KONTROLLPANEL : Textwidget

en: Text Content
sv_SE: Textinnehåll

en: To Do list Widget
sv_SE: To Do-lista-widget

en:  DASHBOARD : To Do Tasks
sv_SE: KONTROLLPANEL : To Do-lista

en: ADD NEW TASK
sv_SE: LÄGG TILL NY UPPGIFT

en: SAVE
sv_SE: SPARA

en: To do List
sv_SE: To Do-lista

en: Show task date
sv_SE: Visa datum för uppgift

en: Enable task priority
sv_SE: Aktivera uppgiftsprioritet

en: Security issue.
sv_SE: Säkerhetsbrist.

en: Unable to Save
sv_SE: Kunde inte spara
