WPLMS Assignments - en to sv_SE translation catalogue (73 entries)

en: Please enter your Envato Marketplace Username.
sv_SE: Skriv ditt användarnamn till Envato Marketplace

en: Please enter your Envato Marketplace API Key.
sv_SE: Skriv din Envato Marketplace API-nyckel

en: The API "set" is a required parameter.
sv_SE: API "set" är obligatorisk.

en: The Envato Marketplace "item ID" is a required parameter.
sv_SE: Envato Marketplace "item ID" är obligatorisk.

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
sv_SE: Ett okänt HTTP-fel inträffade under en API-förfrågan.

en: Try again
sv_SE: Försök igen

en: An unknown error occurred
sv_SE: Ett okänt fel inträffade

en: The plugin has been updated, but could not be reactivated. Please reactivate it manually.
sv_SE: Tillägget har uppdaterats, men kunde inte återaktiveras. Återaktivera manuellt.

en: Plugin reactivated successfully.
sv_SE: Tillägget återaktiverades.

en:  Plugin Updates
sv_SE: Tillägg uppdateringar

en: Username:
sv_SE: Användarnamn:

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: Key:
sv_SE: Nyckel:

en: <p>Your plugin update is <span style="color:green">active</span></p>
sv_SE: <p>Ditt uppdaterade tillägg är <span style="color:green">aktivt</span></p>

en: <p>Your input is <span style="color:red">not valid</span>, automatic updates is <span style="color:red">not active</span>.</p>
sv_SE: <p>Din input är <span style="color:red">inte giltig</span>, automatiska uppdateringar är <span style="color:red">inte aktiverade</span>.</p>

en: Edit Key
sv_SE: Ändra nyckel

en: <p>Unable to validate update activation.</p>
sv_SE: <p>Kunde inte uppdatera aktiveringen.</p>

en: Add Key
sv_SE: Lägg till nyckel

en: Email
sv_SE: E-post

en: Themeforest User name ( for Auto-Updates )
sv_SE: Themeforest användarnamn (för automatiska uppdateringar)

en: Security check failed !
sv_SE: Wops! Säkerhetskollen misslyckades.

en:  Incorrect User selected.
sv_SE: Inkorrekt deltagare vald

en:  Incorrect Assignment
sv_SE: Inkorrekt kursuppgift

en: SUBMISSION
sv_SE: INLÄMNING

en: Download Attachment
sv_SE: Ladda ner bilaga

en: REMARKS (if any)
sv_SE: Kommentarer (om några)

en: GIVE MARKS
sv_SE: GE POÄNG

en: Assignment Attachment deleted.
sv_SE: Uppgiftsbilaga borttagen.

en: Upload Assignment
sv_SE: Ladda upp din uppgift

en: ERROR:
sv_SE: FEL:

en: File you upload must be valid file type
sv_SE: Filen du laddar upp måste vara en giltig filtyp

en: , and under
sv_SE: , och under

en: Invalid ID
sv_SE: Ogiltigt ID

en: Unable to remove previous submissions
sv_SE: Det gick inte att ta bort tidigare inlämningar

en: Please upload an Attachment.
sv_SE: Ladda upp en bilaga

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
sv_SE: Den uppladdade filen överstiger direktivet för uppladdad_max_filstorlek i php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
sv_SE: Den uppladdade filen överstiger direktivet för MAX_FILSTORLEK som specificerades i HTLM-formuläret.

en: The uploaded file was only partially uploaded. Please try again later.
sv_SE: Den uppladdade filen blev bara delvis uppladdad. Försök igen senare.

en: Missing a temporary folder.
sv_SE: Saknar en tillfällig mapp.

en: Failed to write file to disk.
sv_SE: Lyckades inte skriva filen till disk.

en: A PHP extension stopped the file upload.
sv_SE: En PHP extension stoppade filuppladdningen.

en: Delete Attachment
sv_SE: Ta bort bilaga

en: Submitted by
sv_SE: Inskickat av

en: %1$s at %2$s
sv_SE: %1$s vid %2$s

en: (Edit)
sv_SE: (Ändra)

en: Time Remaining
sv_SE: Återstående tid

en: Days
sv_SE: Dagar

en: Hours
sv_SE: Timmar

en: Minutes
sv_SE: Minuter

en: START ASSIGNMENT
sv_SE: BÖRJA UPPGIFT

en: CONTINUE ASSIGNMENT
sv_SE: FORTSÄTT UPPGIFT

en: SUBMIT ASSIGNMENT
sv_SE: SKICKA IN UPPGIFT

en: INACTIVE COURSE
sv_SE: INAKTIVERA KURS

en: CHECK RESULTS
sv_SE: SE RESULTAT

en: Assignment can not be re-started
sv_SE: Uppgiften kan inte startas om

en: TIME EXPIRED, PLEASE SUBMIT THE ASSIGNMENT
sv_SE: TIDEN HAR GÅTT UT, SKICKA IN UPPGIFTEN

en: Assignment
sv_SE: Kursuppgift

en:  submitted by student
sv_SE:  inskickad av kursdeltagare

en: Assignment submitted by Student
sv_SE: Uppgift inskickad av kursdeltagare

en:  previous submissions removed ! Reloading page ...
sv_SE:  föregående inlämningar är borttagna ! Laddar om sidan ...

en: Assignment Reset for Selected User
sv_SE: Återställ uppgift för vald deltagare

en: Could not find Assignment for User. Contact Admin.
sv_SE: Kunde inte hitta deltagarens uppgift . Kontakta Youngcubator

en: Assignment results available
sv_SE: Resultat på kursuppgiften finns tillgängliga

en:  days
sv_SE: dagar

en: ASSIGNMENT :
sv_SE: KURSUPPGIFT :

en: MARKS :
sv_SE: POÄNG :

en: DURATION :
sv_SE: TIDSPERIOD :

en:  out of
sv_SE: av totalt

en:  PENDING
sv_SE: VÄNTANDE

en: Confirm, Assignment reset for this User
sv_SE: Bekräfta, återställ uppgiften

en: Marks Saved
sv_SE: Poängen sparades

en: Assignment Marks Saved
sv_SE: Uppgiftspoäng sparades

en: Cancel
sv_SE: Avbryt
