WPLMS Assignments - en to ar translation catalogue (60 entries)

en: Try again
ar: حاول مرة اخرى

en: An unknown error occurred
ar: حدثت مشكلة غير معروفة

en: Plugin reactivated successfully.
ar: تم اعادة تفعيل الاضافة بنجاح

en:  Plugin Updates
ar: تحديثات الاضافة

en: Username:
ar: اسم المستخدم:

en: Email:
ar: بريد الكتروني:

en: Key:
ar: مفتاح:

en: Add Key
ar: اضف مفتاح

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Email
ar: بريد الكتروني

en: Security check failed !
ar: فشل الفحص الأمني

en:  Incorrect User selected.
ar: تحديد المستخدم غير صحيح

en:  Incorrect Assignment
ar: تعيين غير صحيح

en: SUBMISSION
ar: التسليم

en: Download Attachment
ar: تحميل المرفق

en: REMARKS (if any)
ar: تحديدات (اذا كان هناك)

en: GIVE MARKS
ar: اعطاء علامات

en: Assignment Attachment deleted.
ar: تم حذف التعيين المرفق.

en: Upload Assignment
ar: رفع تعيين

en: ERROR:
ar: خطأ:

en: File you upload must be valid file type
ar: الملف الذي تريد ارفاقة يجب ان يكون نوعه مدعوم

en: , and under
ar: , وأسفل

en: Invalid ID
ar: اي دي غير مقبولة

en: Unable to remove previous submissions
ar: لا يمكن حذف التسليمات السابقة

en: Please upload an Attachment.
ar: الرجاء رفع مرفق.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
ar: حجم الملف المرفوع اكبر من المسموح

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
ar: حجم الملف المرفوع اكبر من المسموح

en: The uploaded file was only partially uploaded. Please try again later.
ar: تم رفع جزء من الملف المرفوع، الرحاء حاول مرة اخرى لاحقا.

en: Missing a temporary folder.
ar: مجلد مؤقت مفقود.

en: Failed to write file to disk.
ar: فشل في الكتابة على ملف في القرص.

en: A PHP extension stopped the file upload.
ar: اضافة في البي اتش بي اوقفت رفع الملف.

en: Delete Attachment
ar: حذف المرفق

en: Submitted by
ar: تم التسليم بواسطة

en: (Edit)
ar: (تعديل)

en: Time Remaining
ar: الوقت المتبقي

en: Days
ar: أيام

en: Hours
ar: ساعات

en: Minutes
ar: دقائق

en: START ASSIGNMENT
ar: ابدأ التعيين

en: CONTINUE ASSIGNMENT
ar: استمرار التعيين

en: SUBMIT ASSIGNMENT
ar: تسليم التعيين

en: INACTIVE COURSE
ar: دورة غير مفعلة

en: CHECK RESULTS
ar: فحص النتائج

en: Assignment can not be re-started
ar: لا يمكن اعادة التعيين

en: TIME EXPIRED, PLEASE SUBMIT THE ASSIGNMENT
ar: الوقت انتهى، الرجاء تسليم التعيين

en: Assignment
ar: تعيين

en:  previous submissions removed ! Reloading page ...
ar: انحذفت التسليمات السابقة، اعادة تحديث الصفحة ...

en: Assignment Reset for Selected User
ar: اعادة التعيين للمستخدم المحدد

en: Could not find Assignment for User. Contact Admin.
ar: غير قادر على ايجاد اي تعيين لهذا المستخدم. تواصل مع المدير

en: Assignment results available
ar: نتائج التعيين متوفرة

en:  days
ar: أيام

en: ASSIGNMENT :
ar: تعيين:

en: MARKS :
ar: علامات:

en: DURATION :
ar: مدة:

en:  out of
ar: من

en:  PENDING
ar: معلق

en: Confirm, Assignment reset for this User
ar: تأكيد، التعيين تتم اعادته لهذا المستخدم

en: Marks Saved
ar: العلامات محفوظة

en: Assignment Marks Saved
ar: علامات التعيين محفوظة

en: Cancel
ar: الغاء
