Vibe ShortCodes - en to sv_SE translation catalogue (169 entries)

en: Unable to send message! Please try again later..
sv_SE: Ops! Det gick inte att skicka meddelandet. Testa igen om en liten stund...

en: Contact Form Submission
sv_SE: Kontaktformulär inlämning

en: Message sent!
sv_SE: Meddelandet skickades!

en: Please enter your Envato Marketplace Username.
sv_SE: Skriv ditt användarnamn till Envato Marketplace

en: Please enter your Envato Marketplace API Key.
sv_SE: Skriv din Envato Marketplace API-nyckel

en: The API "set" is a required parameter.
sv_SE: API "set" är obligatorisk.

en: The Envato Marketplace "item ID" is a required parameter.
sv_SE: Envato Marketplace "item ID" är obligatorisk.

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
sv_SE: Ett okänt HTTP-fel inträffade under en API-förfrågan.

en: Try again
sv_SE: Försök igen

en: An unknown error occurred
sv_SE: Ett okänt fel inträffade

en: The plugin has been updated, but could not be reactivated. Please reactivate it manually.
sv_SE: Tillägget har uppdaterats, men kunde inte återaktiveras. Återaktivera manuellt.

en: Plugin reactivated successfully.
sv_SE: Tillägget återaktiverades.

en:  Plugin Updates
sv_SE: Tillägg uppdateringar

en: Username:
sv_SE: Användarnamn:

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: Key:
sv_SE: Nyckel:

en: <p>Your plugin update is <span style="color:green">active</span></p>
sv_SE: <p>Ditt uppdaterade tillägg är <span style="color:green">aktivt</span></p>

en: <p>Your input is <span style="color:red">not valid</span>, automatic updates is <span style="color:red">not active</span>.</p>
sv_SE: <p>Din input är <span style="color:red">inte giltig</span>, automatiska uppdateringar är <span style="color:red">inte aktiverade</span>.</p>

en: Edit Key
sv_SE: Ändra nyckel

en: <p>Unable to validate update activation.</p>
sv_SE: <p>Kunde inte uppdatera aktiveringen.</p>

en: Add Key
sv_SE: Lägg till nyckel

en: User name
sv_SE: Användarnamn

en: Email
sv_SE: E-post

en: Themeforest User name ( for Auto-Updates )
sv_SE: Themeforest användarnamn (för automatiska uppdateringar)

en: Sending mail
sv_SE: Skickar e-post

en: Error :
sv_SE: Fel :

en: Invalid
sv_SE: Ogiltig

en: Captcha Mismatch
sv_SE: Captcha matchade inte

en: EARNED
sv_SE: UPPNÅTT

en: Check all Courses created by
sv_SE: Visa alla kurser som skapats av

en: More Courses by
sv_SE: Fler kurser av

en: Insert Accordion Shortcode
sv_SE: Sätt in accordion shortcode

en: Accordion Title 1
sv_SE: Accordion Titel 1

en: Add the title of the accordion
sv_SE: Lägg till titel för accordion

en: Accordion Content
sv_SE: Accodioninnehåll

en: Add the content. Accepts HTML & other Shortcodes.
sv_SE: Lägg till innehåll. Accepterar HTLM & andra shortcodes.

en: Add Accordion Toggle
sv_SE: Lägg till Accordion Toggle

en: Link URL
sv_SE: Länk-URL

en: Add the button's url eg http://www.example.com
sv_SE: Lägg till knappens url t. ex. http://www.example.com

en: Button Style
sv_SE: Knappstil

en: Select button style
sv_SE: Välj stil på knapparna

en: Background color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Select the button's size
sv_SE: Välj storlek på knappen

en: Hover Bg color
sv_SE: Hover bakgrundsfärg

en: Select the button's on hover background color
sv_SE: Välj knappens bakgrundsfärg vid hover

en: Text color
sv_SE: Textfärg

en: Select the button's text color
sv_SE: Välj knappens textfärg

en: Font Size
sv_SE: Typsnittstorlek

en: Width
sv_SE: Bredd

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Border Radius
sv_SE: Kanternas radie

en: _self = open in same window. _blank = open in new window
sv_SE: _self = öppna i samma fönster. _blank = öppna i nytt fönster

en: Replace button label with the text you enter.
sv_SE: Ersätt knappens titel med din text.

en: Column Type
sv_SE: Kolumntyp

en: Select the type, ie width of the column.
sv_SE: Välj typ, t.ex. bredden på kolumnen.

en: Column Content
sv_SE: Kolumninnehåll

en: Add the column content.
sv_SE: Lägg till kolumninnehåll.

en: Add Column
sv_SE: Lägg till kolumn

en: Add the Tooltip text
sv_SE: Lägg till text för tooltip

en: Icon type
sv_SE: Ikontyp

en: Select Icon type
sv_SE: Välj ikontyp

en: Icon Size
sv_SE: Ikonstorlek

en: Custom Style
sv_SE: Egen stil

en: icon style
sv_SE: ikonstil

en: Icon Color
sv_SE: Ikonfärg

en: Icon Bg Color
sv_SE: Ikon bakgrundsfärg

en: Icon Background color
sv_SE: Ikon bakgrundsfärg

en: Icon Hover Color
sv_SE: Ikon hoverfärg

en: Icon Hover Bg Color
sv_SE: Ikon hover bakgrundsfärg

en: Icon padding
sv_SE: Ikon padding

en: Icon Background padding
sv_SE: Ikon padding bakgrundsfärg

en: Icon Bg Radius
sv_SE: Ikon bakgrund radie

en: Icon Background radius
sv_SE: Ikon bakgrund radie

en: Insert Icon Shortcode
sv_SE: Sätt in ikon shortcode

en: Alert Style
sv_SE: Alarmstil

en: Select the alert's style, ie the alert colour
sv_SE: Välj alarmets stil, alltså färgen

en: Alert Bg Color
sv_SE: Alarm bakgrundsfärg

en: Alert Border Color
sv_SE: Alarm ramfärg

en: Border color
sv_SE: Ramfärg

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Alert Text color
sv_SE: Alarm textfärg

en: Alert Text
sv_SE: Alarmtext

en: Add the alert's text
sv_SE: Lägg till alarmtext

en: Insert Alert Shortcode
sv_SE: Lägg in alarm shortcode

en: Tooltip Text
sv_SE: Tooltip text

en: Tooltip Anchor
sv_SE: Tooltip anchor

en: Add the Tooltip anchor
sv_SE: Lägg till tooltip anchor

en: Insert Tooltip Shortcode
sv_SE: Lägg in tooltip anchor shortcode

en: Only number eg:20
sv_SE: Bara numer t.ex.:20

en: Style
sv_SE: Utseende

en: Circle Diameter
sv_SE: Cirkeldiameter

en: In pixels eg: 100
sv_SE: I pixlar t.ex.: 100

en: Circle Thickness
sv_SE: Cirkelns tjocklek

en: In percentage
sv_SE: I procent

en: Some Content
sv_SE: Visst innehåll

en: Color
sv_SE: Färg

en: Insert Progressbar Shortcode
sv_SE: Lägg in progressbar Shortcode

en: Tabs Style
sv_SE: Flikutseende

en: select a style
sv_SE: välj ett utseende

en: Tabs theme
sv_SE: Fliktema

en: select a theme
sv_SE: välj ett tema

en: Insert Tab Shortcode
sv_SE: Lägg in tab shortcode

en: Tab Title
sv_SE: Fliktitel

en: Title of the tab
sv_SE: Titeln för fliken

en: Title Icon
sv_SE: Titelikon

en: Tab Content
sv_SE: Titelinnehåll

en: Add the tabs content
sv_SE: Lägg till innehåll i fliken

en: Add Tab
sv_SE: Lägg till flik

en: Background Color
sv_SE: Bakgrunsfärg

en: Background color & theme of note
sv_SE: Bakgrundsfärg & tema för anteckning

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Note Content, supports HTML/Shortcodes
sv_SE: Anteckningsinnehåll, supportar HTML/Shortcodes

en: Insert Note Shortcode
sv_SE: Lägg in anteckning shortcode

en: Enter Testimonial ID
sv_SE: Skriv Testimonial ID

en: Number of Characters to show
sv_SE: Antal tecken att visa

en: If number of characters entered above is less than Testimonial Post length, Read more link will appear
sv_SE: Om antalet tecken är mindre än hela omdömet visas en Läs mer-känk

en: Insert Testimonial Shortcode
sv_SE: Lägg in Testimonial shortcode

en: Enter Course ID
sv_SE: Skriv Kurs-ID

en: Insert Course Shortcode
sv_SE: Skriv kurs shortcode

en: Insert PullQuote Shortcode
sv_SE: Lägg in PullQuote Shortcode

en: Member Image
sv_SE: Medlemsbild

en: Image url of team member
sv_SE: Bild-URL av team-medlem

en: Member Name
sv_SE: Medlemsnamn

en: Name of team member (HTML allowed)
sv_SE: Namn på team-medlem (HTML tillåtet)

en: Designation
sv_SE: Identifiering

en: Designation of Team Member (HTML allowed)
sv_SE: Identifiering av team-medlem (HTML tillåtet)

en: Insert Team Member Shortcode
sv_SE: Lägg in team-medlem shortcode

en: Social Icon
sv_SE: Social ikon

en: Icon Link
sv_SE: Ikonlänk

en: Add Social Information
sv_SE: Lägg till social information

en: Enter your map iframce code including iframe tags
sv_SE: Enter your map iframe code including iframe tags

en: Insert Google Maps Shortcode
sv_SE: Lägg in Google Maps Shortcode

en: Select Thumb Size
sv_SE: Välj ikonstorlek

en: Image size
sv_SE: Bildstorlek

en: Attachment Ids
sv_SE: Bilaga IDn

en: Attachment Ids separated by comma
sv_SE: Bilaga IDn separerat med komma

en: Insert Gallery Shortcode
sv_SE: Lägg in galleri shortcode

en: Select Elastic Social Icon, takes size/color of text it is inserted in:
sv_SE: Välj elastisk social ikon, tar storlek/färg på texten det är inalgt i:

en: Size in pixels
sv_SE: Storlek i pixlar

en: Enter Elastic font size in pixels
sv_SE: Skriv elastisk typsnittstorlek i pixlar

en: Insert Social Icon Shortcode
sv_SE: Lägg in social ikon shortcode

en: Enter email
sv_SE: Skriv e-post

en: Email is sent to this email. Use comma for multiple entries
sv_SE: E-postmeddelanden skickas till denna e-post. Använd komma för att skriva in flera

en: Email Subject
sv_SE: E-postämne

en: Subject of email
sv_SE: E-posmeddelandets ämne

en: Label Text
sv_SE: Etikettext

en: Form Element
sv_SE: Formelement

en: select Form element type
sv_SE: Välj typ av formelement

en: Enter Select Options
sv_SE: Skriv valalternativ

en: Comma seperated options.
sv_SE: komma separerar valen.

en: Validation
sv_SE: Validering

en: Add Form Element
sv_SE: Lägg till formelement

en: Enter Heading
sv_SE: Skriv rubrik

en: Enter heading.
sv_SE: Skriv rubriken här

en: Insert Heading Shortcode
sv_SE: Lägg in rubrik shortcode

en: Enter Video iframe Code
sv_SE: Skriv video iframekod

en: For Responsive iframe videos form Youtube, Vimeo,bliptv etc...
sv_SE: För responsiva iframevideos från Youtube, Vimeo, bliptv etc...

en: Insert iFrame Video Shortcode
sv_SE: Skriv iFrame-video shortcode

en: Enter Iframe Height
sv_SE: Skriv iframe-höjd

en: Set iframe height
sv_SE: Bestäm höjd för iframe

en: Enter iframe URL
sv_SE: Skriv iframe-URL

en: For Responsive iframe based content, like Articulate storyline, iSpring content etc...
sv_SE: För responsiva iframebaserat innehåll som Articulate storyline, iSpring-innehåll etc...

en: Insert iFrame Shortcode
sv_SE: Välj iFrame shortcode

en: Upload ZIP
sv_SE: Ladda upp ZIP

en: Upload Library
sv_SE: Uppladdningsbibliotek

en: Upload File
sv_SE: Filuppladdning

en: Insert Into Post
sv_SE: Klistra in i inlägg

en: Please choose a .zip package file
sv_SE: Välj en .zip-fil

en: The Upload file must be zip archive
sv_SE: Filuppladdningen måste vara ett ziparkiv
