Vibe Custom Types - en to sv_SE translation catalogue (448 entries)

en:  ( 0 for unlimited )
sv_SE: ( 0 för obegränsat)

en:  Comments
sv_SE: Kommentarer

en:  Commission Payments Saved
sv_SE:  Arvodeutbetalningar sparades

en:  Enables Timer & auto submits on expire. 9999 to disable.
sv_SE: Aktiverar timer & autoinlämning när tiden går ut. 9999 för att avaktivera.

en:  Plugin Updates
sv_SE: Tillägg uppdateringar

en: ( 0 for unlimited course per instructor )
sv_SE: ( 0 för obegränsat antal kurser per kursledare )

en: (0 for unlimited course per instructor )
sv_SE: (0 för obegränsat per kursledare )

en: 1/2 Column
sv_SE: 1/2 kolumn

en: 1/3 Column
sv_SE: 1/3 kolumn

en: 1/4 Column
sv_SE: 1/4 kolumn

en: 2/3 Column
sv_SE: 2/3 kolumn

en: 3/4 Column
sv_SE: 3/4 kolumn

en: <p>Unable to validate update activation.</p>
sv_SE: <p>Kunde inte uppdatera aktiveringen.</p>

en: <p>Your input is <span style="color:red">not valid</span>, automatic updates is <span style="color:red">not active</span>.</p>
sv_SE: <p>Din input är <span style="color:red">inte giltig</span>, automatiska uppdateringar är <span style="color:red">inte aktiverade</span>.</p>

en: <p>Your plugin update is <span style="color:green">active</span></p>
sv_SE: <p>Ditt uppdaterade tillägg är <span style="color:green">aktivt</span></p>

en: Add Audio
sv_SE: Lägg till ljud

en: Add Audio Files
sv_SE: Lägg till ljudfiler

en: Add Custom CSS
sv_SE: Lägg till Custom CSS

en: Add Custom CSS for Certificate.
sv_SE: Lägg till egen CSS för diplomet.

en: Add Custom Class over Certificate container.
sv_SE: Lägger till en egen klass över diplomet.

en: Add Gallery images
sv_SE: Lägg till galleribilder

en: Add Images to Gallery
sv_SE: Lägg till bilder i galleri

en: Add Key
sv_SE: Lägg till nyckel

en: Add More
sv_SE: Lägg till

en: Add New Assignment
sv_SE: Lägg till ny kursuppgift

en: Add New Assignment type
sv_SE: Lägg till ny typ av uppgift

en: Add New Certificate
sv_SE: Lägg till nytt diplom

en: Add New Course
sv_SE: Lägg till ny kurs

en: Add New Course Category
sv_SE: Lägg till ny kurskategori

en: Add New Event type
sv_SE: Lägg till nytt typ av event

en: Add New Events
sv_SE: Lägg till nya event

en: Add New Level
sv_SE: Lägg till nivå

en: Add New Link
sv_SE: Lägg till länk

en: Add New Payment
sv_SE: Lägg till ny betalning

en: Add New Tag
sv_SE: Lägg till ny tagg

en: Add New Unit
sv_SE: Lägg till ny kursdel

en: Add Section
sv_SE: Lägg till sekotr

en: Add Video
sv_SE: Lägg till video

en: Add Video Files
sv_SE: Lägg till videofiler

en: Add a Hint/clue for the answer to show to student
sv_SE: Lägg till en ledtråd för svaret som visas för kursdeltagaren

en: Add background image
sv_SE: Lägg till bakgrundsbild

en: Add custom class to popup
sv_SE: Lägg till custom class på popup

en: Add to Gallery
sv_SE: Lägg till i galleri

en: Additional Information
sv_SE: Ytterligare information

en: Adjust background (in px)
sv_SE: Justera bakgrund (i px)

en: All
sv_SE: lla

en: All Assignment types
sv_SE: Alla typer av kursuppgifter

en: All Assignments
sv_SE: Alla

en: All Categories
sv_SE: Alla kategorier

en: All Courses
sv_SE: Alla kurser

en: All Event types
sv_SE: Alla typer av event

en: All Events
sv_SE: Alla event

en: All Levels
sv_SE: Alla nivåer

en: All Links
sv_SE: Alla länkar

en: All Popups
sv_SE: Alla popups

en: All Questions
sv_SE: Alla frågor

en: All Quizes
sv_SE: Alla Quizzar

en: All Tags
sv_SE: Alla taggar

en: All Testimonials
sv_SE: Alla omdömen

en: All Units
sv_SE: Alla kursdelar

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
sv_SE: Ett okänt HTTP-fel inträffade under en API-förfrågan.

en: An unknown error occurred
sv_SE: Ett okänt fel inträffade

en: Answer Hint
sv_SE: Ledtråd

en: Assignment
sv_SE: Kursuppgift

en: Assignment Maximum Marks
sv_SE: Kursuppgift maxpoäng

en: Assignment Sub-Title
sv_SE: Kursuppgift underrubrik

en: Assignment Sub-Title.
sv_SE: Kursuppgift underrubrik.

en: Assignment Submissions
sv_SE: Uppgiftsinlämningar

en: Assignment type
sv_SE: Typ av kursuppgift

en: Assignments
sv_SE: Kursuppgifter

en: Assignments marks will be shown/used in course evaluation
sv_SE: Uppgiftens poäng kommer att visas/användas i kursutvärderingen

en: Associated Courses
sv_SE: Associerade kurser

en: Associated Courses with this product. Enables access to the course.
sv_SE: Associerade kurser med denna produkt. Aktivera åtkomst till denna kurs.

en: Associated Product
sv_SE: Associerade produkter

en: Associated Product for Event Access
sv_SE: Associerade produkter för tillgång till eventet

en: Associated Product with the Course.
sv_SE: Associera produkt med kursen.

en: Attachment Size (in MB)
sv_SE: Maxstorlek bilaga (i MB)

en: Attachment Type
sv_SE: Typ av bilaga

en: Author Information missing.
sv_SE: Författarinformation saknas

en: Author Name
sv_SE: Författarens namn

en: Author information below post content.
sv_SE: Författarens information under inlägget.

en: Auto Evaluate Results
sv_SE: Autorätta resultat

en: Auto Evaluation
sv_SE: Auto-utvärdering

en: Auto slide/rotate
sv_SE: Autoslide/rotera

en: Background Effect
sv_SE: Bakgrundseffekt

en: Background Image/Pattern
sv_SE: Bakgrundsbild/mönster

en: Badge Percentage
sv_SE: Utmärkelse - procent

en: Badge Title
sv_SE: Titel för utmärkelse

en: Badge is given to people passing above percentage (out of 100)
sv_SE: Utmärkelsen ges till dem som kommer över ovan procentsats (av totalt 100)

en: Buddypress Groups is not Active
sv_SE: Buddypress grupper är inte aktiverat

en: CHECK NOW
sv_SE: VISA NU

en: COLUMNS
sv_SE: KOLUMNER

en: CONTENT
sv_SE: INNEHÅLL

en: Carousel/Rotating Block Style
sv_SE: Karuseller/roterande block-stil

en: Carousels/Rotating Blocks
sv_SE: Karuseller/roterande block

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Certificate Template
sv_SE: Diplommall

en: Certificate Template Settings
sv_SE: Diplommall - inställningar

en: Certificate Templates
sv_SE: Diplommallar

en: Certificates Template
sv_SE: Diplommallar

en: City
sv_SE: Stad

en: Click on icon to  select an icon for the event
sv_SE: Klicka på ikonen för att välja en ikon för detta event

en: Closest Matching Address
sv_SE: Närmast matchande adress

en: Column Width (in px)
sv_SE: Kolumnbredd (i px)

en: Commission
sv_SE: Arvode

en: Commission Payments on %s
sv_SE: Utbetalning av arvode på %s

en: Commission payments not saved !
sv_SE:  Arvodeutbetalningar sparades inte !

en: Completion Certificate
sv_SE: Diplom för fullbordad kurs

en: Confirm Delete?
sv_SE: Vill du ta bort?

en: Connect Assignments
sv_SE: Koppla kursuppgifter

en: Connect Forum with Course.
sv_SE: Koppla ett forum med kursen.

en: Connect Forum with Unit.
sv_SE: Koppla forum till kursdelen.

en: Connect a Group with Course.
sv_SE: Koppla en grupp med kursen.

en: Connect an Assignment
sv_SE: Koppla en kursuppgift

en: Connect this question to a Unit
sv_SE: Koppla denna fråga till en kursdel

en: Connect this question to a course
sv_SE: Koppla denna fråga till kursen

en: Connected Course
sv_SE: Kopplad kurs

en: Connected Unit
sv_SE: Kopplad kursdel

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Content on Left
sv_SE: Innehåll till vänster

en: Content on Right
sv_SE: Innehåll till höger

en: Correct Answer
sv_SE: Rätt svar

en: Country
sv_SE: Land

en: Course
sv_SE: Kurs

en: Course Category
sv_SE: Kurskategori

en: Course Completion Message
sv_SE: Meddelande slutförd kurs

en: Course Curriculum
sv_SE: Kursplan

en: Course Forum
sv_SE: Kursforum

en: Course Group
sv_SE: Kursgrupp

en: Course Membership
sv_SE: Kursmedlemskap

en: Course Name
sv_SE: Kursnamn

en: Course Product
sv_SE: Kursprodukt

en: Course Settings
sv_SE: Kursinställningar

en: Course Start Date
sv_SE: Kursens startdatum

en: Course Types [Only for Post type = Course]
sv_SE: Kurstyper [Endast för inläggstyp = Kurs]

en: Course passing percentage, for completion certificate
sv_SE: Gräns i procent för att klara kursen och få diplom

en: Course specific instructions
sv_SE: Kursinstruktioner

en: Course specific instructions which would be shown in the Start course/Course status page
sv_SE: Kursinstruktioner visas på sidan för starta kurs och kursstatus

en: Courses
sv_SE: Kurser

en: Courses Started By Students
sv_SE: Kurser startade av kursdeltagare

en: Current Time Stamp
sv_SE: Tidstämpel

en: Custom CSS for Popup
sv_SE: Custom CSS för popup

en: Custom Class
sv_SE: Egen klass

en: Custom Field Value
sv_SE: Eget fält - värde

en: Custom Field for Student Value
sv_SE: Eget fält för kursdeltagare - värde

en: Date from which Course Begins
sv_SE: Datum när kursen börjar

en: Date from which Event Begins
sv_SE: Datum när eventet börjar

en: Date on which Event ends.
sv_SE: Datum när eventet slutar

en: Date on which Payment was done.
sv_SE: Datum när betalning gjordes.

en: Days
sv_SE: Dagar

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Delete audio file
sv_SE: Ta bort ljudfiler

en: Delete image
sv_SE: Ta bort bild

en: Delete video file
sv_SE: Ta bort videofil

en: Designation
sv_SE: Identifiering

en: Drip Feed
sv_SE: Portionera ut information (Drip Feed)

en: Dropdown Select
sv_SE: Välj i dropdown

en: Duration for Subscription Products (in
sv_SE: Tidslängd för prenumerationsprodukter (i

en: Duration in
sv_SE: Tidslängd i

en: Duration of Course (in %s)
sv_SE: Kurslängd (i %s)

en: Dynamic Quiz
sv_SE: Dynamisk Quiz

en: Dynamic Quiz Question tags
sv_SE: Taggar för dynamisk quiz

en: Dynamic quiz automatically selects questions.
sv_SE: En dynamisk quiz väljer automatiskt frågor.

en: Edit Key
sv_SE: Ändra nyckel

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: Enable Drip Feed course
sv_SE: Aktivera timingbaserade kursmoment.

en: Enable if Product is Subscription Type (Price per month)
sv_SE: Aktivera om denna produkt är av prenumerationstyp (pris per månad)

en: End Date
sv_SE: Slutdatum

en: End Date
sv_SE: Slutdatum

en: End Time
sv_SE: Sluttid

en: End Time
sv_SE: Sluttid

en: Enter (1 = True, 0 = false ) or Choice Number (1,2..) or comma saperated Choice numbers (1,2..) or Correct Answer for small text (All possible answers comma saperated) | 0 for No Answer or Manual Check
sv_SE: Skriv (1 = Sant, 0 = Falskt) eller Flervalsnr (1,2..) eller kommaseparerade svar (1,2..) eller Rätt Svar för korta svar (Alla möjliga svar separeras med komma) | 0 för inget svar eller manuell rättning

en: Enter name of Sample Layout
sv_SE: Skriv namnet på sample layout

en: Enter the name of the testimonial author.
sv_SE: Skriv namnet på författaren till omdömet

en: Enter the testimonial author's designation.
sv_SE: Skriv omdömesförfattarens identifiering

en: Error Field value not changed
sv_SE: Fel fältvärde ändrades inte

en: Error Field value not entered
sv_SE: Fel fältvärde ej ifyllt

en: Evaluate results as soon as quiz is complete. (* No Large text questions ), Diable for manual evaluate
sv_SE: Rätta svaren automatiskt när quiz är färdig. (* Inga frågor med valalternativ "Längre svar"), Avaktivera för att rätta manuellt

en: Event Color
sv_SE: Eventfärg

en: Event Icon
sv_SE: Eventikon

en: Event Sub-Title
sv_SE: Event underrubrik

en: Event Sub-Title.
sv_SE: Event underrubrik.

en: Event type
sv_SE: Typ av event

en: Events
sv_SE: Event

en: Every
sv_SE: Vajr

en: Excellence Badge
sv_SE: Utmärkelse

en: Excerpt Length (in characters)
sv_SE: Utdragslängd (tecken)

en: Excerpt Length in Block (in characters)
sv_SE: Utdragslängd i block (tecken)

en: Featured Media Block Style
sv_SE: Framhävda mediablock-stil

en: Field Value Changed
sv_SE: Fältets värde ändrat

en: Fill in the Blank
sv_SE: Fyll i tomma fält

en: Filterable Block Title
sv_SE: Filtrerbar blocktitel

en: Filterable Posts
sv_SE: Filtrerbara inlägg

en: Free Course
sv_SE: Gratis kurs

en: Free Unit
sv_SE: Kostnadsfri kursdel

en: Frequency
sv_SE: Frekvens

en: From
sv_SE: Från

en: General
sv_SE: Allmän

en: Generated Shortcode
sv_SE: Genererad shortcode

en: Heading
sv_SE: Rubrik

en: Height (in px)
sv_SE: Höjd (i px)

en: Hours
sv_SE: Timmar

en: Include assignment marks in Course Evaluation
sv_SE: Inkludera uppgiftens poäng i den totala Kursutvärderingen

en: Include in Course
sv_SE: Inkludera i kurs

en: Include in Course Evaluation
sv_SE: Inkludera i kursutvärderingen

en: Incorrect or Incompatible Audio Format !
sv_SE: Fel eller okompatibelt ljudformat !

en: Incorrect or Incompatible Video Embed Code !
sv_SE: Fel eller okompatibel videoinbäddad kod !

en: Instructor
sv_SE: Kursledare

en: Instructor Commissions Saved
sv_SE: Kursledararvode sparades

en: Instructor Commissions not saved, contact Site-Admin !
sv_SE: Kursledararvode sparades inte, kontakta Youngcubator !

en: Instructor Name
sv_SE: Namn på kursledare

en: Instructor and Commissions
sv_SE: Kursledare och arvode

en: Instructor commissions
sv_SE: Kursledarens arvode

en: Key:
sv_SE: Nyckel:

en: LMS General Settings
sv_SE: LMS Allmänna inställningar

en: Large Text
sv_SE: Längre svar

en: Latitude
sv_SE: Latitud

en: Learning Management System
sv_SE: E-lärandeplattform

en: Level
sv_SE: Nivå

en: Limit Number of Courses per Instructor
sv_SE: Begränsa antalet kurser per kursledare

en: Limit Number of Quiz Created per Instructor
sv_SE: Begränsa antalet skapade Quiz för kursledare

en: Limit Number of Units Created per Instructor
sv_SE: Begränsa antalet skapade kursdelar per kursledare

en: Linkage
sv_SE: Länkning

en: Loading..
sv_SE: Laddar för dig...

en: Location
sv_SE: Plats

en: Location of event
sv_SE: Eventets plats

en: Longitude
sv_SE: Longitud

en: Mark as Paid
sv_SE: Markera som betald

en: Marks for a Correct answer
sv_SE: Poäng för rätt svar

en: Match Answers
sv_SE: Matcha svar

en: Maximum Number of blocks in One screen
sv_SE: Max antal block på en skärm

en: Maximum Students in Course
sv_SE: Max antal kursdeltagare

en: Maximum number of students who can pursue the course at a time.
sv_SE: Det maximala antalet deltagare som kan gå den här kursen samtidigt.

en: Minimum Number of blocks in one Screen
sv_SE: Minimalt antal block på en skärm

en: Minutes
sv_SE: Minuter

en: Modal ID Incorrect, please recheck !
sv_SE: MODAL ID inkorrekt, dubbelkolla !

en: Months
sv_SE: Månader

en: More Information
sv_SE: Mer information

en: More Link (User redirected to this page on click)
sv_SE: Mer-länk (användare skickas vidare till denna sida vid klick)

en: Multiple Choice
sv_SE: Flervalsfrågor

en: Multiple Correct
sv_SE: Flera rätta svar

en: My Courses
sv_SE: Mina kurser

en: My Courses Finished by Students
sv_SE: Antal kursdeltagare som genomfört Mina Kurser

en: My Quiz Finished by Students
sv_SE: Antal kursdeltagare som genomfört mina quiz

en: My Units Finished by Students
sv_SE: Antal kursdeltagare som genomfört mina kursdelar

en: NOTE:
sv_SE: ANTECKNING:

en: No
sv_SE: Nej

en: No more to load
sv_SE: Inget mer att ladda

en: No public tweets found on Twitter !
sv_SE: Inga publika tweets hittades på Twitter !

en: None
sv_SE: Inga

en: Number of Courses Started
sv_SE: Antal påbörjade kurser

en: Number of Extra Quiz Retakes
sv_SE: Antal extra omtagningar för quiz

en: Number of students
sv_SE: Antal kursdeltagare

en: Only Invited participants can see the Event
sv_SE: Endast inbjudna deltagare kan se eventet

en: Or Enter Specific Post Ids
sv_SE: Eller skriv specifika inlägg-ID

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: PAYPAL EMAIL
sv_SE: PAYPAL E-POST

en: PERCENTAGE
sv_SE: PROCENT

en: PMPro Membership
sv_SE: Medlemskap

en: Page Builder
sv_SE: Sidbyggaren

en: Page Settings
sv_SE: Sidoinställningar

en: Page Sub- Title.
sv_SE: Sida - underrubrik.

en: Page Sub-Title
sv_SE: Sida - underrubrik

en: Passing Percentage
sv_SE: Gräns för godkänt

en: Pay Commissions
sv_SE: Betala arvode

en: Pay Instructor Commisions
sv_SE: Betala kursledares arvode

en: Payment
sv_SE: Betalning

en: Payments
sv_SE: Betalningar

en: Payments Settings
sv_SE: Betalningsinställningar

en: Please enter your Envato Marketplace API Key.
sv_SE: Skriv din Envato Marketplace API-nyckel

en: Please enter your Envato Marketplace Username.
sv_SE: Skriv ditt användarnamn till Envato Marketplace

en: Please save the Page Builder changes !
sv_SE: Spara dina ändringar i Sidbyggaren !

en: Please save the changes again.
sv_SE: Spara dina ändringar igen.

en: Plugin reactivated successfully.
sv_SE: Tillägget återaktiverades.

en: Point wise Additional Information regarding the event
sv_SE: Ytterligare information om eventet

en: Popup Settings
sv_SE: Popupinställningar

en: Post ID Incorrect, please recheck !
sv_SE: Inlägg ID inkorrekt, dubbelkolla !

en: Post Quiz Message
sv_SE: Skicka Quiz-meddelande

en: Post Settings
sv_SE: Inlägg - inställningar

en: Post Sub- Title.
sv_SE: Inlägg - underrubrik.

en: Post Sub-Title
sv_SE: Inlägg - underrubrik

en: Post Template
sv_SE: Inlägg - mall

en: Private Event
sv_SE: Privat event

en: Product Course Settings
sv_SE: Produkt/kurs - inställningar

en: Purchase of this product grants Event access to the member.
sv_SE: Vid köp av denna produkt beviljas tillgång till eventet för medlemmen.

en: Question
sv_SE: Fråga

en: Question Bank
sv_SE: Frågebank

en: Question Options (For Single/Multiple/Sort/Match Question types)
sv_SE: Frågealternativ (för singel/flervls/sortering/matchning)

en: Question Settings
sv_SE: Frågeinställningar

en: Question Tag
sv_SE: Frågetagg

en: Question Type
sv_SE: Frågetyp

en: Quiz Duration
sv_SE: Quiztid

en: Quiz Questions
sv_SE: Quizfrågor

en: Quiz Settings
sv_SE: Quizinställningar

en: Quiz Subtitle
sv_SE: Quiz underrubrik

en: Quiz Subtitle.
sv_SE: Quiz underrubrik

en: Quiz duration in
sv_SE: Quiztid i

en: Quiz questions for Static Quiz only
sv_SE: Quizfrågor för statisk quiz endast

en: Quizes
sv_SE: Quizzar

en: REVIEWS
sv_SE: RECENSIONER

en: Random Question sequence for every quiz
sv_SE: Slumpa frågorna för varje quiz

en: Randomize Quiz Questions
sv_SE: Slumpa quizfrågor

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Reference Title
sv_SE: Referenstitel

en: Requested Slider was not found, Please check slider post id !
sv_SE: Efterfrågad slider hittades inte, dubbelkolla slider post ID!

en: SAVED LAYOUTS
sv_SE: SPARADE LAYOUTER

en: SET TIME PERIOD
sv_SE: BESTÄM TIDSPERIOD

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save Layout
sv_SE: Spara layout

en: Save Settings
sv_SE: Spara ändringar

en: Save as New Layout
sv_SE: Spara som ny layout

en: Saved.
sv_SE: Sparat.

en: Saving...
sv_SE: Sparar...

en: Seconds
sv_SE: Sekunder

en: Select
sv_SE: Välj

en: Select Course for which the event is valid
sv_SE: Välj en kurs som ska ha ett event

en: Select Question tags from where questions will be selected for the quiz.(required if dynamic enabled)
sv_SE: Välj frågetaggar för hur frågor kommer att väljas för detta quiz. (kräver att dynamisk quiz är aktiverad)

en: Select Question type,
sv_SE: Välj frågetyp

en: Select Sidebar | Sidebar : mainsidebar
sv_SE: Välj en sidobar | Standard : mainsidebar

en: Select Slider
sv_SE: Välj slider

en: Select Taxonomy
sv_SE: Välj Taxonomy

en: Select Unit type from Video , Audio , Podcast, General ,
sv_SE: Välj kursdel från Video, Audio, Podcast eller Allmän ,

en: Select a Certificate Template
sv_SE: Välj en mall för diplom

en: Select a Post Type
sv_SE: Välj en inläggstyp

en: Select a Sidebar
sv_SE: Välj en sidobar

en: Select a Sidebar | Default : mainsidebar
sv_SE: Välj en sidobar | Standard : mainsidebar

en: Select a post template for showing content.
sv_SE: Välj en mall för inlägg som visar innehåll.

en: Select an Assignment which you can connect with this Event
sv_SE: Välj en kursuppgift som du vill koppla till detta event

en: Select an Assignment which you can connect with this Unit
sv_SE: Välj en uppgift att koppla till denna kursdel

en: Select color for Event
sv_SE: Välj färg för eventet

en: Select type of assignment submissions
sv_SE: Välj typ av inlämning för kursuppgifter

en: Select valid attachment types
sv_SE: Välj gilitiga filtyper för bilaga

en: Set Commisions
sv_SE: Bestäm arvode

en: Set Commissions
sv_SE: Bestäm arvode

en: Set Free unit, viewable to all
sv_SE: Bestäm kostnadsfri kursdel, synlig för alla

en: Set Instructor Commisions
sv_SE: Bestäm arvode för kursledare

en: Set Maximum Attachment size for upload ( set less than
sv_SE: Bestäm maxstorlek för uppladdade filer ( mindre än

en: Set Maximum Time limit for Assignment ( in
sv_SE: Bestäm maxtiden för kursuppgiften ( i

en: Set Maximum height of popup
sv_SE: Bestäm maxhöjd på popupen

en: Set Maximum marks for the assignment
sv_SE: Bestäm maxpoäng för kursuppgiften

en: Set Maximum width of popup
sv_SE: Bestäm maxbredd på popupen

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Show Advanced settings
sv_SE: Visa avancerade inställningar

en: Show All link
sv_SE: Visa "Alla"-länk

en: Show Author Information
sv_SE: Visa författarinformation

en: Show Breadcrumbs
sv_SE: Visa Breadcrumbs

en: Show Link
sv_SE: Visa länk

en: Show Link [Links to Post]
sv_SE: Visa länk [länkar till inlägg]

en: Show Link button on image hover
sv_SE: Show Länk-knapp vid bildhover

en: Show Location
sv_SE: Visa plats

en: Show Location and Google map with the event
sv_SE: Visa plats och Googlekarta med eventet

en: Show Page Content
sv_SE: Visa sidans innehåll

en: Show Page Title
sv_SE: Visa sidans titel

en: Show Page/Post Title.
sv_SE: Visa sidans/inläggets titel.

en: Show Pagination
sv_SE: Visa Pagination

en: Show Prev/Next Arrows
sv_SE: Visa föregående/nästa-pilar

en: Show Title
sv_SE: Visa titel

en: Show breadcrumbs.
sv_SE: Visa Breadcrumbs.

en: Show previous/next links on top below the Subheader.
sv_SE: Visa föregående/nästa-länkar ovanpå nedanför underrubriken.

en: Sidebar
sv_SE: Sidobar

en: Single/Mutiple Choice question options
sv_SE: Alternativ singel/Flervalsfrågor

en: Small Description.
sv_SE: Kort beskrivning.

en: Small Text
sv_SE: Korta svar

en: Some Uknown issue appeared, please contact us.
sv_SE: Något okänt fel upptäcktes, kontakta Youngcubator.

en: Sort Answers
sv_SE: Sortera svar

en: Spacing between Columns (in px)
sv_SE: Mellanrum mellan kolumner (i px)

en: Start Date
sv_SE: Startdatum

en: Start Date
sv_SE: Startdatum

en: Start Time
sv_SE: Starttid

en: Start Time
sv_SE: Starttid

en: State
sv_SE: Län

en: Statistics
sv_SE: Statistik

en: Street Address
sv_SE: Gatuadress

en: Student Value Changed
sv_SE: Deltagarvärde ändrat

en: Student can reset and start the quiz all over again. Number of Extra retakes a student can take.
sv_SE: Kursdeltagaren kan göra om quizen om och om igen. Antalet gånger deltagaren kan göra om.

en: Student value not changed
sv_SE: Deltagarvärde ändrades inte

en: Student value not entered
sv_SE: Deltagarvärde ej ifyllt

en: Students
sv_SE: Kursdeltagare

en: Subscription
sv_SE: Prenumeration

en: Subscription Duration
sv_SE: Prenumerationslängd

en: Subscriptions
sv_SE: Prenumerationer

en: Supports HTML and shortcodes
sv_SE: Stödjer HTML och shortcodes

en: Tag
sv_SE: Tagg

en: Testimonial
sv_SE: Omdöme

en: Testimonial Author Information
sv_SE: Omdöme författarinformation

en: Testimonial ID Incorrect, please recheck !
sv_SE: Omdöme ID inkorrekt, dubbelkolla !

en: Testimonials
sv_SE: Omdömen

en: The API "set" is a required parameter.
sv_SE: API "set" är obligatorisk.

en: The Envato Marketplace "item ID" is a required parameter.
sv_SE: Envato Marketplace "item ID" är obligatorisk.

en: The plugin has been updated, but could not be reactivated. Please reactivate it manually.
sv_SE: Tillägget har uppdaterats, men kunde inte återaktiveras. Återaktivera manuellt.

en: Themeforest User name ( for Auto-Updates )
sv_SE: Themeforest användarnamn (för automatiska uppdateringar)

en: This message is shown to users when they Finish submit the course
sv_SE: Detta meddelande visas för kursdeltagare när de gjort färdigt kursen

en: This message is shown to users when they submit the quiz
sv_SE: Detta meddelande visas för kursdeltagare när du skickar in svaren på sin quiz

en: This month's daily subscriptions
sv_SE: Denna månads dagliga prenumerationer

en: This year's monthly subscriptions
sv_SE: Årets månadsprenumerationer

en: Title is shown on hovering the badge.
sv_SE: Titeln visas när man pekar på utmärkelsen.

en: Title/Heading
sv_SE: Titel/rubrik

en: To
sv_SE: Till

en: Total Badges
sv_SE: Antal utmärkelser

en: Total Badges given in My Courses
sv_SE: Antal utdelade utmärkelser i Mina Kurser

en: Total Certificates
sv_SE: Antal diplom

en: Total Certificates given in My Courses
sv_SE: Antal utdelade diplom i Mina Kurser

en: Total Course Taken
sv_SE: Antal lästa kurser

en: Total Courses Evaluated by Instructor
sv_SE: Antal kurser bedömda av kursledare

en: Total Courses Finished by Students
sv_SE: Antal kurser genomförda av kursdeltagare

en: Total Duration of Course
sv_SE: Total kurslängd

en: Total Instructors
sv_SE: Antal kursledare

en: Total Number of Blocks
sv_SE: Antal block

en: Total Number of blocks
sv_SE: Totalt antal block

en: Total Quiz Evaluated by Instructor
sv_SE: Antal quiz bedömda av kursledare

en: Total Quiz Finished by Students
sv_SE: Antal Quiz genomförda av kursdeltagare

en: Total Students
sv_SE: Totalt antal kursdeltagare

en: Total Students in My Courses
sv_SE: Antal kursdeltagare i Mina Kurser

en: Total Students taking courses
sv_SE: Antal deltagare som läser kurser

en: Total Students taking my courses
sv_SE: Antal kursdeltagare i mina kurser

en: Total Units Finished by Students
sv_SE: Antal kursdelar genomförda av kursdeltagare

en: Total marks for the Quiz :
sv_SE: Maxpoäng för Quiz :

en: Total number of Students in Course
sv_SE: Totalt antal kursdeltagare

en: Total number of Students who have taken this Course.
sv_SE: Antalet deltagare som gått denna kurs.

en: True or False
sv_SE: Sant eller Falskt

en: Try again
sv_SE: Försök igen

en: Unable to get tweets from Twitter !
sv_SE: Det gick inte att hämta tweets från Twitter !

en: Unit
sv_SE: Kursdel

en: Unit Description
sv_SE: Kursdel - Beskrivning

en: Unit Duration
sv_SE: Kursdelens längd

en: Unit Forum
sv_SE: Forum för kursdel

en: Unit Settings
sv_SE: Kursdel - inställningar

en: Unit Type
sv_SE: Typ av kursdel

en: Units
sv_SE: Kursdelar

en: Unknown error.
sv_SE: Ops! Okänt fel.

en: User name
sv_SE: Användarnamn

en: Username:
sv_SE: Användarnamn:

en: Venue
sv_SE: Plats

en: View full details
sv_SE: Visa alla detaljer

en: WPLMS Assignments Settings
sv_SE: WPLMS kursuppgifter inställningar

en: WPLMS Events Settings
sv_SE: WPLMS eventinställningar

en: Weeks
sv_SE: Veckor

en: Width (in px)
sv_SE: Bredd (i px)

en: Width each crousel block
sv_SE: Bredd varje karusellblock

en: Years
sv_SE: År

en: Yes
sv_SE: Ja

en: You do not have permission to do that.
sv_SE: Aj då! Du har inte tillåtelse att göra det där.

en: You have reached your monthly post limit
sv_SE: Du har nått din månatliga gräns för inlägg

en: Zip/Pin Code
sv_SE: Postnummer

en: excerpt
sv_SE: utdrag

en: post
sv_SE: inlägg

en: recent
sv_SE: senaste
